Znovuobnovení provozu kalírny firmy Jihlavan a.s. a další novinky

Znovuobnovení provozu kalírny

Po požáru na konci roku 2012 a vleklém jednání s pojišťovnou se firmě Jihlavan a.s. podařilo kompletně obnovit a modernizovat dva multifunkční pecní systémy, které mimo jiné splňují technické parametry nutné pro certifikaci NADCAP. Celková investice přesáhla 40 mil Kč a moderní zařízení budou používána nejen pro potřeby Jihlavanu, ale i pro externí zájemce ať již z řad leteckých výrobců nebo všeobecného strojírenství.

 

Rozjezd sériové výroby pojistek pro zákazníka Messier Bugatti Dowty

Po zhruba dvouleté přípravné a schvalovací fázi zvládá JIHLAVAN sériovou výrobu hydraulických pojistek pro letouny typu Airbus.  Na základě dlouholeté smlouvy budou v roce 2016 realizovány dodávky za cca 30 mil Kč a od roku 2017 pak za cca 50 mil Kč ročně. Finální odjehlení, montáž a zkoušení hydraulických pojistek probíhají v nově rekonstruované budově Jihlavanu.

 

Nový akcionář JIHLAVANu – Czech Aerospace Industries s.r.o.

Zástupce nového akcionáře a člen představenstva Jihlavanu a.s. pan ing. Martin Seidler prezentoval dlouhodobý strategický zájem nového akcionáře na dalším rozvoji firmy především v oblasti leteckých hydraulických komponentů a to jak dle vlastního vývoje (BTS), tak dle dokumentace zákazníka (BTP).

Napsat komentář