ZLIN AIRCRAFT a.s. dodá letadla do Mexika

Výrobce ZLIN AIRCRAFT a.s. podepsal kontrakt na dodávku nových cvičných víceúčelových letadel ZLIN 242L pro mexické námořnictvo. Společnost uvedla, že ještě letos dodá do Mexika pět těchto strojů a další mají být dodány v příštím roce. Tyto letouny mají sloužit mexickému námořnictvu pro výcvik námořních pilotů.

Mexickému námořnictvu bylo v letech 2001 až 2002 dodáno deset letadel značky ZLIN, na jejich výcvikové základně jich nyní létá sedm.

Dodávka pěti letadel do Mexika je pro ZLIN AIRCRAFT a.s. největší letošní zakázkou pro jednoho zákazníka. Firma očekává v nejbližších letech další kontrakty i z jiných zemí, a proto rekonstruuje novou montážní halu.

Do zahraničí bude firma dodávat letadlo ZLIN 242L v akrobatické variantě, které je určeno zejména pro základní výcvik vojenských letců. Nově nabízí také letadlo ZLIN 143 LSi FLIR s průzkumným vybavením, které podle nedávného testu vydrželo ve vzduchu přes 13 hodin. Společnost jedná se zájemci v jižní Evropě i v USA.

Tato firma se sídlem v Otrokovicích je tradiční český výrobce cvičných, akrobatických a víceúčelových letadel, zaměstnává 160 lidí a navazuje na tradici Jana Antonína Bati, který založil
společnost vyrábějící letadla stejnojmenné značky již v roce 1934.

Napsat komentář