Zahájení provozu nové výrobní haly pro palubní kuchyně letadel Airbus A320

Dne 14. května 2013 společnost Driessen Aerospace CZ s.r.o., součást skupiny ZODIAC Aerospace, slavnostně otevřela novou výrobní halu v Plzni určenou pro výrobu kuchyňských modulů pro novou generaci letadel Airbus A320. Díky novým kontraktům chce společnost zvýšit letošní obrat o více než 8 miliónů EUR. Dnes má společnost 520 zaměstnanců a vyrobí 30 kuchyňských modulů za měsíc. V průběhu následujících dvou let zamýšlí firma přijmout dalších 200 zaměstnanců a příští rok výrobu zvýšit na 35 modulů za měsíc.

„Vyrábíme kuchyňské moduly, které cestující mohou vidět za letu přímo v letadle, a odpočinkové místnosti pro piloty pro větší letadla A330 a A340, které jsou umístěny pod pilotní kabinou v prostoru letadla a jsou určeny k odpočinku posádky při dlouhých letech. Výroba pro letecký průmysl klade velké nároky na pracovní postupy, přesnost a kvalitu práce, jde převážně o ruční montáž modulů,“ říká ředitel společnosti Joe Maxant.

Francouzská skupina Zodiac Aerospace patří mezi deset největších světových výrobců vybavení letadel. Česká firma původně patřila pod nizozemskou společnost Driessen, kterou s českou továrnou v roce 2008 převzala francouzská ZODIAC Aerospace, která po celém
světě zaměstnává 26 tisíc lidí. Skupina podle výroční zprávy za uplynulý finanční rok zvýšila tržby meziročně o čtvrtinu na 3,4 miliardy EUR. Driessen Aerospace CZ s.r.o. je součástí českého leteckého průmyslu od roku 2002 a členem Svazu českého leteckého průmyslu (SČLP) od roku 2011.

Napsat komentář