Zahájen program remotorizace letounu L410 s motory H75

Společnosti GE Aviation a AIR-TEC podepsaly dohodu na vývoj programu remotorizace letounu L410. V rámci tohoto programu nahradí AIR-TEC stávající motor M601, který pohání letouny L 410, novým motorem H75 od GE.

„AIR-TEC je největším provozovatelem flotily letounů s motory M601 a výborně rozumí těmto motorům i letounům,“ uvedl Jim Stoker, prezident a výkonný ředitel GE Aviation Czech a dodal: „Modernizace s využitím nových motorů H75 zvýší výkon letounů L 410 a přinese zákazníkům řadu výhod.”

„Letouny L 410 poháněné novým motorem H75 vnímáme jako znamenitou příležitost jak pro naši vlastní flotilu, tak pro letouny provozované v Africe a Latinské Americe. Velice se na nový modernizační program těšíme,“ řekl Jan Řehoušek, výkonný ředitel společnosti AIR-TEC.

Zákazníci mohou snadno přejít z motorů M601 na nové motory H75, aniž by bylo nutné  provádět jakékoliv větší úpravy letounu. Program modernizace motoru zajistí zákazníkům vyšší výkon při provozu ve vysokých teplotách, sníží spotřebu paliva a prodlouží interval mezi generálními opravami.

Motor H75, který GE Aviation představila v loňském roce, má výkon 750 koní na hřídeli pro vzlet a maximální trvalý letový režim. Je určen pro segment zemědělských, dopravních, víceúčelových a korporátních letounů. Motor H75 získal v loňském roce osvědčení Evropské agentury pro bezpečnost letectví (EASA), v tomto roce se pak očekává typové osvědčení amerického Federálního úřadu pro civilní letectví (FAA).

Společnost AIR-TEC (http://www.air-tecm.com/) provozuje největší flotilu letounů L410 v Africe. Kromě provozování letounů AIR-TEC rovněž prodává a pronajímá letouny L410/420 regionálním aerolinkám, humanitárním a neziskovým organizacím, ropným průzkumným společnostem a klientům, kteří mají zájem o menší letouny. Centrála společnosti AIR-TEC sídlí v Port-Louis na Mauritiu a další pobočky se nachází ve Francii, v Česku a Jižní Africe. Cílem společnosti je poskytovat klientům prvotřídní služby, a tak jim zajistit úspěšný provoz. Široká nabídka diverzifikované flotily a na míru vytvořený systém půjčování umožňují společnosti AIR-TEC nabízet klientům ta nejvhodnější řešení.

Napsat komentář