Na vysokou bez přijímaček? Stačí postavit vlaštovku a uspět v soutěži Wings of Future

Svaz českého leteckého průmyslu, Vysoké učení technické v Brně a České vysoké učení technické v Praze společně pořádají soutěž pro studenty českých středních škol. Soutěž se jmenuje Wings of Future a tří až čtyřčlenné týmy při ní s „walkalong gliderem“ – zjednodušeně řečeno papírovou vlaštovkou – musí co nejrychleji absolvovat stanovenou trať. Vlaštovka je přitom „poháněna a pilotována“ proudem vzduchu, který vytvoří „pilot“ pomocí k tomu určené desky.

K účasti v soutěži  jsou od poloviny září 2018 vyzvány střední školy dopisy od VUT a ČVUT, soutěž je samozřejmě otevřena i pro školy, které dopis neobdrží. Týmy se mohou přihlásit do českého nebo moravského kola soutěže. Podrobná pravidla a on-line registrace do soutěže jsou:

  • ZDE pro účast v MORAVSKÉ části organizované VUT v Brně a
  • ZDE pro účast v ČESKÉ části organizované ČVUT v Praze

Po přihlášení se do soutěže musí týmy postavit vlastní „soutěžní stroj“ a naučit se s ním létat. Soutěžní walkalong glider mohou pochopitelně s přibývajícími zkušenostmi zdokonalovat. Nejpozději do 26. října pak musí soutěžní týmy pomocí videozáznamu zdokumentovat soutěžní let a tento záznam přihlásit do soutěže. Týmy se ale také musí zamyslet nad vizí letectví v roce 2040 a zformulovat ji do několikastránkového materiálu.

Nejlepších čtyřicet týmů z Čech a čtyřicet týmů z Moravy postoupí na konci listopadu 2018 do moravského a českého finále, ve kterém budou na účastníky čekat o něco náročnější úkoly. Odměny pro vítěze jsou velice lákavé – členům prvních tří týmu obou finále budou v případě jejich zájmu o studium na  Fakultě strojního inženýrství VUT nebo na Fakultě strojní ČVUT odpuštěny přijímací zkoušky, vítězné týmy získají několikatisícové finanční odměny a další bonusy od partnerů a podporovatelů soutěže.

Miroslav Oros, Cumulus media

Napsat komentář