V moravském finále Wings of Future nejlepší Břeclavští stíhači

Moravským finále byl v pátek 29. března 2019 na VUT v Brně zakončen první ročník soutěže Wings of Future. Při ní musely dvou až tříčlenné středoškolské týmy splnit s vlastnoručně sestrojeným „walkalong gliderem“ dva stanovené úkoly. Prvním byla týmová štafeta, druhým co nejdelší dokluz. V Brně se sešlo celkem třináct týmů.

Nejlépe si s konstrukcí walkalong gliderů poradili studenti z Gymnázia Břeclav – tým Břeclavští stíhači. Trať štafety prolétli v nejlepším čase 0:16,25, v dokluzu zaznamenali třetí nejlepší výkon dne 9,77 metru. V součtu se tak studenti z Břeclavi radovali z prvního místa, věcných cen a finanční prémie 12 000 Kč.

Na druhém místě skončil tým Wingleti ze Střední školy průmyslové a umělecké v Opavě. Ve štafetě zaznamenali sice až pátý nejlepší čas (0:23,73), disciplínu dokluz ale vyhráli (15,35 m). Středoškoláci z Opavy se tak radovali i z finanční prémie šesti tisíc Korun. Pomyslnou bronzovou medaili a 3000 Kč získal tým LD Technics ze Střední školy Strážnice – druhé místo ve štafetě (0:17,46) a čtvrté místo v dokluzu (8,01 m).

Odborníky ze Svazu českého leteckého průmyslu a VUT v Brně bylo také vyhodnoceno pořadí nejlepších esejí na téma Vize letectví 2040. Dodání prací bylo jednou z podmínek kvalifikace do finálového klání. Na prvním místě se umístily hned dvě práce – studentů z Gymnázia Šternberk a Gymnázia Žďár nad Sázavou. Na třetím místě se umístila práce studentů Gymnázia Uničov.

Celé finále, během kterého měli studenti i možnost prohlédnout si prostory Leteckého ústavu Fakulty strojního inženýrství VUT v Brně, proběhlo v úžasné atmosféře a organizátoři se nechali slyšet, že na podzim 2019 by měl být vyhlášen další ročník této soutěže, která v sobě spojuje požadavky na teoretické i praktické znalosti a to až návykově zábavnou formou. Všichni medailisté i zde získali nárok na přijetí na Fakultu strojního inženýrství VUT bez přijímacího řízení.

Více fotografií naleznete na Facebooku.
Kompletní výsledky si můžete stáhnout ZDE.

Miroslav Oros, Cumulus media / SČLP
Foto autor a Tomáš Hájek

Napsat komentář