Špičky světového leteckého průmyslu věří v Českou republiku

13. července 2012 Na leteckém veletrhu ve Farnborough ve Velké Británii uspořádal Svaz českého leteckého průmyslu spolu s agenturou CzechInvest a velvyslanectvím České republiky konferenci o současnosti a především o budoucím vývoji leteckého průmyslu v České republice. K hlavním tématům patřily konkurenceschopnost na globálním trhu, role státu při podpoře rozvoje leteckého průmyslu a zajištění dostatku kvalifikovaných pracovních sil.

V panelové diskusi vystoupili Eduardo Bonini, viceprezident brazilského leteckého giganta, společnosti Embraer a Paul Theofan, prezident a výkonný ředitel společnosti GE Aviation Czech. Obě světové firmy jsou úzce navázány na český průmysl. Embraer spolupracuje s Aerem
Vodochody na vývoji nového vojenského letounu KC-390 a GE Aviation vyrábí v Praze turbovrtulové motory. „Velmi oceňuji podporu, které se GE Aviation v České republice dostalo od CzechInvestu a Ministerstva průmyslu a obchodu. Pomoc státu byla klíčová proto, aby uspěl náš turbovrtulový letecký motor H80. Věřím, že dobře nastavená spolupráce bude pokračovat a pomůže tak v rozvoji našich aktivit v České republice,“ řekl Paul Theofan.

V diskusi vystoupili také výkonný ředitel Svazu českého leteckého průmyslu Petr Řehoř, prezident představenstva společnosti AERO Vodochody Ladislav Šimek a zástupce CzechInvestu ve Velké Británii Michal Mravinač. „Výhoda českého leteckého průmyslu oproti jiným zemím spočívá v jeho lepší koordinovanosti. Díky tomu se nám daří upevňovat naši pozici jako stabilní součásti dodavatelských řetězců největších světových výrobců,“ dodal Šimek. České letecké společnosti dnes patří mezi dodavatele nejvýznamnějších leteckých firem, jako jsou Boeing, Airbus, Embraer či Sikorsky.

Mezinárodní letecký veletrh ve Farnborough je největší oborovou událostí letošního roku. Od 9. do 15. července se na něm představí přes 1500 vystavovatelů z oblasti letectví, obrany a bezpečnosti.

Napsat komentář