První lety SKYLEADER 500 v Rusku

První lety letounu SKYLEADER 500 společnosti Jihlavan Airplanes s.r.o. v Rusku prokázaly vysokou tržní hodnotu výrobku. Ruský distributor společnost Aviatexim Ltd. (www.aviatexim.rusídlící na letišti Novinki Airfield (www.abn.aero/airfieldblízko Moskvy letadlo testovala s úmyslem představit jej potenciálním zákazníkům a rozhodnout o jeho provozu jako základního výcvikového letounu pro místní pilotní školu.

První lety SKYLEADERu na letišti Novinki vzbudily velkou pozornost místních leteckých odborníků – soukromí piloti ze sousedních letišť přijeli na Novinki jenom za účelem seznámit se a vyzkoušet nový stroj. První lety byly vykonány piloty společnosti Aviatexim, testovacími piloty (instruktory) a šéf-pilotem letecké školy, poté následovaly lety pilotů-návštěvníků. Zejména letové charakteristiky, ale i vzhled, konstrukce, interiér a provedení byly vysoce hodnoceny. Z toho lze usuzovat, že letadlo SKYLEADER 500 má velice přiznivé vyhlídky na trhu v Rusku.

Z leva: Viktor Zabolotsky
(pilot-kosmonaut,  http://www.spacefacts.de/bios/cosmonauts/english/zabolotsky_viktor.htm a http://www.airspacemag.com/space-exploration/cit-harpole.html), Oleg Zagvozdin (CEO Aviatexim), Nikolay Ustinov (pilot) a Miroslav Boubela (Jihlavan Airplanes s.r.o.)

Napsat komentář