GE Aviation jmenovala TAE servisním a opravárenským centrem pro motory M601 a H80 v regionu jihovýchodní Asie

1. 11. 2012 | Australská společnost TAE podepsala dohodu se společností GE Aviation a stane se servisním a opravárenským centrem pro motory M601 a H80 v regionu jihovýchodní Asie.

Dle této dohody bude TAE poskytovat opravy motoru, pronájem náhradních motorů, okamžitou dostupnost náhradních dílů a servisní výjezdy pro všechny dosavadní i připravované motory M601 a H80 v regionu jihovýchodní Asie. GE Aviation zajistí společnosti TAE dodání všech nezbytných náhradních dílů.

„TAE provádí pro GE již mnoho let servis vojenských motorů F404 a F414, a proto máme radost, že můžeme rozšířit spolupráci i na servisování turbovrtulových motorů M601 a H80 určených pro korporátní a všeobecné letectví,“ uvedl Jim Stoker, prezident a výkonný ředitel divize GE Aviation pro turbovrtulové motory určené pro korporátní a všeobecné letectví (Business and General Aviation Turboprops). „TAE je v Austrálii zavedenou a uznávanou firmou, což našim klientům v regionu přinese kvalitní služby a podporu.“

„Jsme potěšeni, že si nás společnost GE Aviation vybrala, abychom ji zastupovali jako servisní a opravárenské centrum v regionu jihovýchodní Asie pro flotilu nových motorů H80 i existujících motorů Walter M601,” řekl generální ředitel TAE Andrew Sanderson. „Těšíme se na spolupráci s GE Aviation a na další rozšíření našich vyhledávaných a kvalitních služeb a také na novou základnu zákazníků nových motorů H80 a uživatelů motorů M601 v oblasti Asie a Pacifiku.“

TAE je přední australskou společností zajišťující především údržbu turbínových motorů a konstruktérské služby. Tradice společnosti se datuje do šedesátých let dvacátého století. Působí ve čtyřech pobočkách na různých místech Austrálie a mezi její zákazníky patří provozovatelé vojenských letounů, regionální aerolinky a provozovatelé zemědělských letounů. Motto společnosti zní „Udržujeme vás v letu.“ Více informací najdete na stránkách společnosti: www.tae.com.au.

Motor GE H80, který získal certifikaci úřadů EASA a FAA, bude pohánět letouny pro obchodní a všeobecné letectví, jakož i víceúčelové a zemědělské letouny. Motor H80 kombinuje elegantní, robustní design typu M601 s 3D aerodynamickým designem a nejmodernějšími materiály vyvíjenými společností GE. Výsledkem je silnější, výkonnější a úspornější motor než typ M601, u nějž navíc není nutné provádět kontrolu palivových trysek a horkých částí motoru. Motor H80 se rovněž pyšní prodlouženou provozní dobou 3 600 letových hodin či 6 600 cykly mezi generálními opravami, výrazně lepším výkonem při startu za horkého počasí a vyššími rychlostmi ve vysokých letových hladinách. Nabízí také možnost jednočinného nebo dvojčinného regulátoru vrtule, takže si typ vrtule může zvolit sám zákazník.

O společnosti GE Aviation

Společnost GE Aviation, divize společnosti GE (NYSE: GE), je největší výrobce proudových a turbovrtulových motorů, dílů a integrovaných systémů pro komerční, vojenské, obchodní a všeobecné letectví. Podporu pro své produkty společnost GE Aviation zajišťuje prostřednictvím celosvětové sítě služeb.

Více informací naleznete na internetové stránce www.ge.com/aviation. Aktuální informace a novinky lze získat z Twitteru na http://twitter.com/GEAviation a Youtube na http://www.youtube.com/user/GEAviation.

Pro další informace se, prosím, obraťte na:

Michaela Průchová

PR Consultant

Grayling

M +420 775 559 132

E mail: michaela.pruchova@grayling.com

Napsat komentář