V Betlémské kapli v Praze vystoupí expertka z NASA i elita královského letectva

Už 8. a 9. března se uskuteční akce, kterou se rozhodli podpořit zástupci firem leteckého průmyslu a těší se na ní mnozí letečtí nadšenci. Mezinárodní konference Flying 4 Students přinese atraktivní přednášky i možnost předvést své schopnosti a získat zaměstnání u nejlepších firem v oboru.

Akci konající se 8. a 9. března v Betlémské kapli v Praze zahájí Susan Ying, která získala doktorát z leteckého inženýrství na věhlasné Stanford University a následně pracovala u společnosti Boeing na pozici ředitelky výzkumu nových technologií. Kromě jiného byla u vývoje úspěšného vojenského transportního letounu C-17 Globemaster III. Vysoké inženýrské pozice zastávala rovněž v NASA, ve které se zároveň dostala do finálního výběru astronautů.

Program nabídne i vystoupení Justina Hughese, jehož kariéra v britském Královském letectvu (RAF) vyvrcholila jeho působením na postu zástupce velitele akrobatické skupiny Red Arrows. Jako špičkový stíhací pilot dosáhl vysoké kvalifikace opravňující ho vést komplexní letecké operace po celém světě.

Flying 4 Students ale nabídne i domácí letecké odborníky světové úrovně. Své zkušenosti bude sdílet například Jan Jurek, který působil jako inspektor ICAO a viceprezident Qatar Airways pro letový provoz.

Návštěvníci akce budou mít možnost se seznámit i se špičkovými vojenskými piloty, kteří vystoupí v panelové diskuzi. Plukovník Jaroslav Míka byl vynikajícím velitelem 211. taktické letky vyzbrojené letouny JAS-39 Gripen a nyní svými zkušenostmi přispívá k procesu řízení bojové připravenosti a výcviku stíhacích pilotů českého letectva. Promluví i kapitán Ivo Kardoš, současný nejlepší display pilot Gripenu.

Návštěvníci si mohou rovněž zajistit místo na některém z workshopů, které budou vedeny experty ze zúčastněných firem leteckého průmyslu – ze členských firem Svazu českého leteckého průmyslu to budou především Aero Vodochody, GE Aviation, Řízení letového provozu a další.

Akce se zároveň ponese v networkingovém duchu a bude na ní mnoho příležitostí navázat cenné kontakty jak s účastníky z řad studentů i nestudentů, tak i se zástupci firem a významnými hosty. Akce se koná ve spolupráci s Fakultou dopravní ČVUT při příležitosti oslav 25 let založení fakulty.

Vstupenky na konferenci se dají zakoupit na webu projektu http://www.flyingforstudents.com.

– red –

Napsat komentář