Dny NATO s celou řadou svazových firem – Aero bylo generálním partnerem

Celkem 220 000 diváků zavítalo o víkendu 15. a 16. září 2018 na letiště Leoše Janáčka v Ostravě – Mošnově na 18. ročník Dnů NATO a 9. ročník Dnů vzdušných sil Armády České republiky. Na organizaci akce se velkou měrou podílely i členské firmy Svazu českého leteckého průmyslu – generálním partnerem tohoto ročníku byla společnosti AERO Vodochody AEROSPACE a.s., hlavním strategickým partnerem státní podnik LOM Praha, hlavními partnery společnosti Bell, Česká zbrojovka Uherský Brod a Omnipol, marketingovým partnerem bylo Řízení letového provozu.

L-39 Albatros Armády ČR v kamufláži Retro 68

Zajímavou prezentací produktů Aera Vodochody byl třeba letoun L-39 Albatros Armády České republiky v kamufláži Retro 68 k připomenutí 50. výročí od prvního letu tohoto stroje v roce 1968. Aero v Ostravě prezentovalo také technologický demonstrátor letounu L-39NG – letoun L-39CW, modernizovanou „třicet devítku“ s novou avionikou a motorem Williams.

L-39CW Aera Vodochody

Dny NATO jsou i příležitostí pro jednání zástupců leteckých firem a zástupců vedení státu. Jedním z příkladů bylo např. jednání ředitele s. p. LOM Praha Romana Planičky s ministrem obrany Lubomírem Metnarem a předsedou poslanecké sněmovny Radkem Vondráčkem.

Veřejnosti, mládeži i politikům byla v sobotu i v neděli otevřena expozice Řízení letového provozu. ŘLP cílilo na potenciální nové zaměstnance, zázemí ale rádo poskytlo i zástupcům jiných firem a pilotům, generální ředitel ŘLP Jan Klas se setkal s premiérem Andrejem Babišem.

Ministr obrany Lubomír Metnar, předseda vlády Andrej Babiš
a generální ředitel ŘLP Jan Klas

Svaz českého leteckého průmyslu měl na místě po oba dva dny reportéra, který v tomto týdnu připraví souhrnnou reportáž.

Miroslav Oros, Cumulus media / airZone.TV

 

Napsat komentář