Diskuse VIZE 2030 se společnostmi LIAZ a Jihlavan Airplanes se líbila. Video zveřejníme o víkendu

Svaz českého leteckého průmyslu přichází ve spolupráci s televizí airZone.TV s novým formátem panelových diskusí. Podvečer, útulný sál pro přiměřené množství diváků umožňující záznam nebo přímý přenos, jeden moderátor, dvě firmy a délka programu do dvou hodin. Přesně tak vypadala první diskuse uspořádaná v Kině Pilotů v Praze ve středu 12. prosince 2018.

Příjemný sál „B“ Kina Pilotů

Hosty první diskuse z cyklu VIZE 2030 byli Vojtěch Pražma, který zastupoval společnosti LIAZ a. s. a Modelárna LIAZ s.r.o., a Andrzej Migus ze společnosti Zall Jihlavan Airplanes. Moderátorem akce byl zakladatel a šéfredaktor letecké televize airZone.TV Miroslav Oros. V úvodu promluvila také výkonná ředitelka SČLP Alice Undusová.

Alice Undusová, výkonná ředitelka SČLP

Kromě prezentace svých firem, jejich historie, současnosti a vizí představili oba řečníci své nejzajímavější projekty – bezpilotní vrtulník Skyspotter 150 v případě firmy LIAZ a elektrický sportovní letoun Skyleader 400 Electric firmy Zall Jihlavan Airplanes.

Moderátor Miroslav Oros, vlevo Andrzej Migus (Zall Jihlavan Airplanes)

V útulném „Sále B“ Kina Pilotů ve Vršovicích se sešlo kolem třiceti diváků a po programu, který začal v 18:15 a skončil přesně ve 20:00 odcházeli spokojeni. „Jako první vlaštovka velice dobré. Web i sociální sítě Svazu českého leteckého průmyslu budu sledovat a příště dorazím určitě zase,“ komentoval svůj dojem z akce jeden z diváků a také aktivní diskutující Jaroslav Klacek – aktivní pilot, profesí zaměstnanec Úřadu pro civilní letectví.

Doc. Ing. Vojtěch Pražma, CSc. při plamenné prezentaci Skyspotteru 150

„O akci jsem se dověděl na Facebooku před třemi dny. Neváhal jsem, vyrazil jsem sem z Tábora a nelituji,“ připojil svůj názor další z diváků. „Akce byla zajímavá a to se brzy rozkřikne. Příště bude určitě plno. Proto přijdu raději dřív, abych zabral dobré místo,“ motivoval organizátory k uspořádání dalšího pokračování Leoš Kukačka z Ústí nad Labem.

Dotaz pokládá Jaroslav Klacek z ÚCL

Další diskuse by se měla uskutečnit v únoru 2019 a měla by být o novém letounu L-39NG Aera Vodochody za účasti vedení společnosti, konstruktérů i pilotů.

Ze středeční akce byl pořízen videozáznam, který zveřejníme během pátku 14. prosince.

Miroslav Oros, SČLP a airZone.TV
Foto: Petr Kolmann a Michael Johanides

Napsat komentář