Členové SČLP na MAKSu otevřeli nové obchodní příležitosti

Svaz českého leteckého průmyslu (SČLP) a jeho členské společnosti AERO Vodochody AEROSPACE a.s., ATG Group s.r.o., LOM PRAHA s.p., GE Aviation Czech s.r.o., Jihlavan a.s. a TL Elektronic a.s. prezentovaly své schopnosti na veletrhu MAKS Air Show, který se uskutečnil od 27. 8. do 1. 9. 2013. Navázaly tak na dlouhou tradici dodávek české letadlové techniky do Ruska a republik bývalého Sovětského svazu. Členové SČLP vzbudili na tomto veletrhu pozornost především v oblasti oprav a modernizace letadel české výroby, která jsou u ruských provozovatelů velmi oblíbena – létá jich zde několik stovek kusů. S ruskými a asijskými partnery byly diskutovány možnosti upgradů letounů novými palubními systémy a přístroji z výrobního portfolia českých podniků. Servis a modernizace letadlové techniky se tak staly jedním z dominantních témat jednání a zájmu ruských partnerů.

Členové SČLP vedli úspěšná jednání o rozšíření spolupráce v oblasti vývoje a testování letadlové techniky a palubních přístrojů. Ruským partnerům bylo představeno řešení v podobě souboru činností, které jsou nezbytné pro zajištění provozuschopnosti a spolehlivosti letadlové techniky. V některých případech byly naopak projednány možnosti promítnutí ruských zkušeností do dokončení vývoje českých výrobků (konkrétně v případě integrované avioniky).

České firmy jsou v ruském teritoriu dobře známé pro vysokou kvalitu a spolehlivost svých výrobků. V mnoha případech tyto výrobky prokázaly funkčnost v extrémních podmínkách a minimální nároky na údržbu. Díky takto pozitivní pověsti mají členové SČLP možnost zvyšovat svůj podíl na významných ruských výrobních programech. Aktivní přístup českých firem na veletrhu MAKS k naplnění tohoto cíle jednoznačně přispěl.

Napsat komentář