České finále soutěže Wings of Future ovládli studenti z Odoleny Vody

Celkem devět středoškolských týmů prošlo až do českého finále soutěže Svazu českého leteckého průmyslu a ČVUT nazvané Wings of Future. Soutěž spočívala v sestrojení tzv. walkalong glideru, tedy jakési vlaštovky, se kterou bylo nutné na proudu vzduchu vytvořeném pomocí tlačné desky absolvovat stanovené letové úlohy. Soutěžní týmy také musely dodat teoretickou práci na téma Vize letectví 2040. Finálové kolo se uskutečnilo v pátek 22. března 2019 na půdě Fakulty strojní ČVUT v Praze.

Ve finálovém kole byly pro studenty připraveny dvě disciplíny. Tou první byla dvoučlenná štafeta, kdy si museli soutěžící ve stanoveném místě trati hnací desku předat a bez „mezipřistání“ doletět do cíle. Druhou disciplínou byl dolet – tedy co nejdelší klouzavý let.

Nejlépe si s konstrukční a leteckou částí poradil tým Sokoli Aero ze Střední školy letecké a výpočetní techniky v Odoleně Vodě. Jejich časy i klouzavé lety byly o třídu hodnotnější, než zbytku startovního pole. Na druhém místě skončil tým studentů Gymnázia nový PORG z Prahy 4. Pomyslný bronz bral tým Centra odborné přípravy ze Sezimova Ústí.

Sokoli Aero – vítězové Wings of Future 2019 v kategorii Walkalong Glider

V soutěži Vize 2040 nejvíce odbornou porotu zaujala práce studentů Gymnázia nový PORG, na druhém místě se umístili studenti z Gymnázia Chomutov a třetí místo brali studenti Gymnázia Václava Hraběte v Chomutově.

Tým P=O*R^G – vítězové Wings of Future 2019

Všichni studenti na medailových pozicích získali kromě finanční odměny, cen a diplomů i možnost nastoupit po maturitě na Fakultu strojní ČVUT bez přijímacích zkoušek.

Soutěž Wings of Future pokračuje v pátek 29. března moravským finále, které pořádá Fakulta strojního inženýrství VUT v Brně.

Miroslav Oros, Cumulus media
Foto: ČVUT

Napsat komentář