Česká republika je vidět v Dubaji

Dubai Airshow 2017 se bezpochyby zařazuje po bok největších světových akcí – Paris Air Show, Farnborough Airshow, MAKS Moskva, China Airshow a dalších. V roce 2017 se zde od 12. do 16. listopadu schází více než 1200 vystavovatelů – podle statistik organizátorů 30% z Evropy, 40% ze Středního Východu a 10% ze zámořských států. Během pěti dnů veletrh navštíví více než 70 tisíc registrovaných byznysmenů – veřejnou airshow pak statisíce diváků. Mezi stovkami vystavovatelů jsou i dva čeští – AERO Vodochody AEROSPACE a. s. a PBS Velká Bíteš.

Zástupci Aera se před odjezdem do Dubaje vyjádřili, že jednání, která mají v Dubaji domluvená, jsou spíše důvěrného charakteru. Žádný konkrétní kontrakt Aero v Dubaji oznamovat ještě oficiálně nechce. Velice důstojnou expozici Aera Vodochody ale už navštívili zástupci pro produkty českého lídra leteckého průmyslu velice atraktivních zemí.

Kromě už zmíněných dvou českých firem jsou v třímilionové metropoli dubajského emirátu zastoupeny i další firmy, které působí v České republice – např. GE Aviation, Bell Helicopters a další.

O velikosti a významu Dubai Airshow svědčí i více než 160 letadel vystavených na statických ukázkách a velice bohatý program letových ukázek.

-red-

Napsat komentář