Aero navštívila irácká vládní delegace

12.10.2012 | AERO Vodochody dnes přivítalo oficiální návštěvu z Iráku, kterou vedl předseda irácké vlády Núrí Málikí. Delegace přijela jednat zejména o možném nákupu letounů L-159.

Kromě premiéra Málikího přijeli do Aera i irácký ministr zahraničí Hošjar Zibarí, ministr obchodu Chajralláh Hasan Babekr a úřadující ministr obrany a ministr kultury Saadún Dulajmí. Irácká strana o české bitevníky dlouhodobě projevuje vážný zájem a návštěva iráckých představitelů v Aeru je pokračováním série jednání obou zainteresovaných stran.

„Máme bohaté zkušenosti se spoluprací na projektech L-29 a L-39,“ řekl Ladislav Šimek, prezident společnosti AERO Vodochody. „Teď chceme položit základy neméně úspěšné budoucnosti.“

Lehké bojové a cvičné letouny L-159 Alca jsou navrženy pro plnění řady bojových úkolů typu vzduch-země, vzduch-vzduch a letecký vzdušný průzkum. V současnosti je využívají Vzdušné síly Armády České republiky a to jak pro úkoly přímé letecké podpory a pokračovací výcvik, tak i v rámci posilového systému národní protivzdušné obrany. Letouny se účastní i četných cvičení v rámci NATO, kde plní především úlohu podpory pozemních vojsk.

AERO Vodochody je český letecký výrobce s tradicí sahající do roku 1919. Historicky je největším výrobcem cvičných proudových letounů na světě. Mezi jeho nejúspěšnější produkty patří cvičný letoun L-29 Delfín, kterého se vyrobilo více než 3,5 tisíce kusů, a především na tři tisíce letadel typu L-39 Albatros, který dodnes patří k nejoblíbenějším cvičným proudovým letounům na světě. Aero se v současnosti zaměřuje také na mezinárodní kooperační programy, kde se podílí na projektech největších leteckých výrobců, jako jsou Airbus, Boeing, Embraer či Sikorsky.

Kontakt na AERO Vodochody:

Tereza Kryšpínová

PR Specialist

tereza.kryspinova@aero.cz

+420 734 518 038

Napsat komentář