Aero navštívil švédský král

9. května 2012 Aero Vodochody přivítalo dnes dopoledne vzácnou návštěvu. Při příležitosti Královské technologické mise zavítala do společnosti švédská delegace, kterou doprovázel král Carl XVI. Gustaf.

Mezi návštěvníky bylo několik zástupců švédského leteckého průmyslu, v čele s generálním ředitelem společnosti SAAB Hakanem Buskhem. „Aero Vodochody je pro švédské představitele nejvýznamnějším českým partnerem v oblasti letectví,“ vysvětlil prezident Aera Ladislav Šimek.

Delegaci, složenou ze zástupců nejvýznamnějších švédských společností a reprezentantů Královské švédské akademie technických věd (IVA), vedl prezident akademie prof. Björn O. Nilsson a provázela ji i švédská velvyslankyně v ČR Annika Jagander. Návštěva si prohlédla areál Aera a seznámila s historií i současností společnosti a jejími vývojovými a výrobními programy. Z Vodochod se pak vydala na setkání s českým premiérem Petrem Nečasem.

Královské technologické mise se pořádají již od roku 1984. Cílem těchto misí je navázat nové kontakty, vyměnit si informace a podnítit možnosti vědecké i komerční spolupráce. Aero Vodochody se do letošního programu mise dostalo díky svému významnému postavení v oblasti leteckého a obranného průmyslu.

Aero Vodochody je nejvýznamnějším českým podnikem leteckého a obranného průmyslu. Firma s více než devadesátiletou tradicí se v současné době zaměřuje na vývojovou a výrobní spolupráci s významnými světovými leteckými výrobci, jako je například americký výrobce vrtulníků Sikorsky, brazilská společnost Embraer či švédský SAAB, a v letošním roce očekává obrat ve výši téměř 4 miliard Kč. Ve vojenské oblasti se pak zabývá podporou a dalším rozvojem lehkého bojového a výcvikového systému L-159 a podporou zákazníků používajících letouny L-39 a L-59. Firma také významně investuje do rozvoje nových technologií, v dubnu otevřela novou dílnu na výrobu a zpracovávání kompozitových materiálů.

Pro více informací kontaktujte:

Tereza Kryšpínová

PR Specialist

AERO Vodochody

tereze.kryspinova@aero.cz

+420734518038

Napsat komentář